НОВИНИ
8 травня Україна відзначатиме День памʼяті та примирення за європейською традицією. Символом залишається мак памʼяті
8 травня, у День памʼяті та примирення, українці вшановують тих, хто у Другій світовій війні боровся з нацизмом та переміг його, а також усіх жертв тієї війни.
Друга світова війна, яка тривала з 1939 до 1945 року, була одним із найкривавіших та найбільших збройних конфліктів в історії людства. Участь у ній брали понад 60 держав. Бойовими діями були охоплені Європа та Східна Азія, Африка й Близький Схід, Атлантика і Тихий океан. Загинуло від 50 до 85 мільйонів людей. Україна була одним з основних полів битв Другої світової війни, і простором, де тоталітарні режими – нацистський і радянський – вчиняли масові злочини.
Відзначати День памʼяті та примирення 8 травня – європейська традиція памʼятання про Другу світову війну, яку українська держава послідовно впроваджує після Революції гідності. Це означає, що ми вшановуємо всіх, хто боровся з нацизмом, та всіх жертв, беремо до уваги всі аспекти війни, акцентуємо на її людському вимірі та завданих стражданнях.
Другий рік поспіль українці проводять цю памʼятну дату в умовах сучасної повномасштабної війни Росії проти України, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової. Чимало жахіть війни, які раніше асоціювалися з останнім глобальним конфліктом, стали реальністю в Україні внаслідок воєнних злочинів російської армії та керівництва РФ.
Сучасна повномасштабна війна вплинула й на ставлення до памʼяті про Другу світову. Згідно з опитуванням, яке провів Київський міжнародний інститут соціології в січні 2023 року, 62% українців підтримують відзначення саме Дня памʼяті та примирення 8 травня. Підтримка відзначення 9 травня як Дня перемоги над нацизмом скоротилася до 22%. Також 62% вважають, що необхідно вшановувати всіх, хто загинув чи постраждав у Другій світовій війні. Абсолютна більшість – 85% вважає Радянський Союз відповідальним та співпричетним до розв'язання Другої світової війни.
З 2014 року символом памʼяті про Другу світову війну є червоний мак. Український інститут національної памʼяті заохочує використовувати «мак памʼяті» під час меморіальних заходів та у візуальних матеріалах на тему Другої світової.
Мак є визнаним у світі символом памʼяті за загиблими у битвах з часів Першої світової війни.
Візуальний образ маку памʼяті, який використовується в Україні, розробив у 2014 році харківський дизайнер Сергій Мішакін з ініціативи Українського інституту національної памʼяті та Національної телекомпанії України (зараз це Національна суспільна телерадіокомпанія України).
До річниці звільнення півночі України #МістаГероїв
Росіяни стверджують, що їхня втеча з Київщини – це "акт доброї волі". Цими заявами вони намагалися прикрити ганебність своєї поразки, яку цілком і повністю забезпечили Сили оборони і безпеки України своїми відважними та вмілими діями. З того моменту українці ще неодноразово змушували росіян вчиняти аналогічні "акти доброї волі" і відступати – з острова Зміїний, Херсону, міст і сіл Харківщини. Ми побачимо такі ж "акти доброї волі" окупанта в інших частинах України завдяки відповідним героїчним і активним діям наших військових, розвідки та усіх, хто боронить Україну.
Серед них навіки 36-річний Руслан Білоус родом з Мирного Мелітопольського району. 24 лютого, коли для кожного українця почалася повномасштабна війна і російський окупант почав нахабно обстрілювати українські міста, екіпаж пілота, заступника командира авіаційної ескадрильї, майора Руслана Білоуса та штурмана авіаційної ескадрильї капітана Романа Довгалюка на літаку Су-24М здійнялися у небо.
Вони разом загинули під час виконання бойового завдання з вогневого ураження живої сили та техніки окупантів біля с. Березівка Бучанського району на Київщині. Цього дня екіпаж успішно здійснив вивід із під ракетного удару авіаційної техніки та посадку на запасному аеродромі. І далі успішно виконував бойові завдання за призначенням. Це був не один бойовий виліт, не один подвиг крилатих Героїв. 27 лютого вони не повернулися додому...
Запорізька область в очікуванні чергового “акту доброї волі” російських військ.
Тримаймося! З вірою в ЗСУ!
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
#МістаГероїв
До річниці звільнення півночі України
Вигравши битву за Київ, ми виграли битву за Україну стратегічно – як за незалежну суверенну державу. Коли була захищена столиця, було захищене і державне життя України. Звільнивши північ, ми побачили, що окупанта можна вигнати. Продовживши цей рух по звільненню на півдні України – звільнивши Зміїний і Херсонщину, а також на сході України – звільнивши Харківщину, ми впевнені, що можемо звільнити всю нашу землю. Але початок цієї впевненості – саме у битвах за Мощун, Гостомель, Ірпінь, Бучу, Охтирку, Чернігів та інші міста і села наших північних областей, саме у тому першому досвіді наших людей, які побачили, що російська армія біжить з української землі.
Запоріжці кров'ю і потом вибивали ворога і з північних областей. Серед них був навіки 54-річний доброволець "Майстер", який загинув у боях на Київщині. Боєць Добровольчого Українського Корпусу Вадим Гайдін віддав своє життя, обороняючи від наступу окупантів столицю. Військовий героїчно загинув 18 березня 2022 року, отримавши осколкові поранення. Майстер у складі розвідгрупи шукав російських диверсантів та коригувальників. Під час операції він разом із побратимами потрапив під ворожий обстріл. Троє інших бійців отримали легкі осколкові поранення і контузії. Майстер, на жаль, загинув. Вадим Гайдін родом із Запоріжжя. Але із початком повномасштабного вторгнення Росії він перевіз дружину до Тернополя, а звідтіля – вирушив на війну. Раніше доброволець уже мав бойовий досвід: у 2014 – 2015 роках він командував відділенням батальйону "Донбас". Майстер загинув у боях за свободу України. Вічна пам'ять відважному захисникові!
Запорізький край вже понад рік міцно тримає оборону, а жителі в окупації всім серцем чекають доки наші захисники виб’ють ворога з української землі!
Тримаймося! З вірою в ЗСУ!
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
#МістаГероїв
В перші години повномасштабного вторгнення наші герої-захисники взяли удар на себе та мужньо прийняли бій з російськими загарбниками в північних регіонах. У визволенні брали участь й запоріжці, бійці, які ціною власного життя рятували Україну. Їх імена навіки закарбовано в історії нашої вільної та незалежної держави.
В перший день повномасштабного вторгнення російських військ, коли ті намагалися захопити Київщину, у битві за незалежність своєї Батьківщини поліг 25-річний В’ячеслав Радіонов. Ціною власного життя 24 лютого 2022 року старший лейтенант вивів українську авіацію з-під російського ракетного удару по аеродрому у місті Васильків на Київщині. Того дня військовий аеродром одним із перших зазнав ворожої атаки.
Завдяки рішучим діям офіцера повний склад літаків 40-ї бригади тактичної авіації не зазнав ушкоджень і був піднятий у повітря. Того ж дня військові льотчики бригади збили 6 літаків над небом Київської області.
В’ячеслав Радіонов народився у Запоріжжі. З дитинства обрав шлях військового, тому пішов навчатися у Запорізький обласний ліцей-інтернат з посиленою військово-фізичною підготовкою «Захисник». А згодом закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба.
За героїзм і мужність старшому лейтенанту Радіонову посмертно присвоєно звання Героя України та орден «Золота Зірка».
Запорізька область вже більше року міцно тримає оборону, працює, воює та чекає звільнення від російської пошесті.
Меморіал пам'яті
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Запорізькій області триває набір до добровольчих підрозділів. Представники Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Національної поліції долучилися до кар’єрних радників та проконсультували шукачів роботи щодо можливості вступу до формувань “Гвардії наступу”. Очільник обласної військової адміністрації Юрій Малашко завітав до одного з центрів зайнятості обласного центру, де проходив ярмарок вакансій з консультаціями фахівців щодо вступу до штурмових бригад та поспілкувався з відвідувачами, які проявили інтерес до “Гвардії наступу”.
Основні вимоги до майбутніх визволителів - вмотивованість та готовність виконувати поставлені завдання на будь-якій ділянці фронту. Після реєстрації охочих чекатиме проходження тестування фізичної форми та психологічного стану.
-
Після надання військово-лікарською комісією висновку про придатність бажаючих вступити до лав “Гвардії наступу” розпочинається навчання для виконання завдань, у тому числі й за кордоном. При відборі особлива увага приділяється тим, хто у мирному житті вже отримав спеціальні вміння та навички, а також знанню іноземних мов. До кожного застосовується індивідуальний підхід та враховуються особисті побажання. Головне - ваше прагнення наблизити нашу спільну перемогу, - зазначив Юрій Малашко.
До формувань “Гвардії наступу” можна долучитися як за власним бажанням, заповнивши відповідну анкету, так і отримавши повістку. Перепонами для вступу до штурмових формувань може бути незадовільний стан здоров'я та наявність судимості. Грошове забезпечення залежить від займаної посади та місця несення служби.
Наразі, добровольчі підрозділи майже укомплектовані. Оскільки охочих долучитися багато, у тому числі й жінок, тому за ще один місяць рекрутингової кампанії буде сформовано і резерв.
Стати до лав майбутніх визволителів можна у двох ЦНАПах обласного центру, де пропонують обрати бригаду, відповідно до мотивації та поглядів:
- бульвар Центральний, 27;
- вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
або залишити свою заявку на сайті.
В рамках робочої поїздки Юрій Малашко ознайомився з функціонуванням територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Очільник регіону показали наслідки обстрілів, а також відзвітували щодо забезпечення функціонування служб, які забезпечують прийом поповнення.
-
Основне завдання збірного пункту - це формування команд та відправлення їх до війська. У зв’язку з цим, у нас є необхідність розміщувати військовозобов'язаних як на декілька годин, так і на декілька діб. Тому, ми зробили велику роботу для того, щоб хлопці могли з комфортом очікувати на своє відправлення на службу. У центрі комплектування обладнали місця для прийому їжі, також за новітніми стандартами облаштували кімнати для відпочинку, провели ремонт у санвузлах, встановили пральні машини тощо, - розповів заступник начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки з морально-психологічного забезпечення, підполковник Андрій Якунін.
Окрім цього, представники збірного пункту доповіли керівнику ЗОВА щодо формування 415 окремого стрілецького батальйону. На сьогодні його комплектування повністю завершено. Особовий склад батальйону вже проходить як індивідуальну підготовку, так і бойове злагодження на території Запорізької області.
-
Наше головне завдання – забезпечити необхідний рівень обороноздатності регіону й держави. У зв’язку з військовою агресією рф проти України формування Запорізького батальйону допоможе зупинити спроби ворога зламати оборону, а також звільнити захоплені території. Віримо в наших хлопців, тримаймо стрій та наближаємо довгоочікувану перемогу разом, - підсумував керівник Юрій Малашко.
Департамент культури та інформаційної політики
На тренувальний полігон формування “Гвардії Наступу” завітав начальник ЗОВА Юрій Малашко, де ознайомився з програмою підготовки та особисто поспілкувався з інструкторами і добровольцями.
У підрозділах проходять підготовку та злагодження як новачки, так і загартовані військові, які під час маневрів передають свої знання побратимам та допомагають розкрити свій потенціал.
Під час спілкування з бійцями Юрій Малашко подякував їм за рішучість та патріотизм.
"Сьогодні я на власні очі побачив наскільки впевнені та винахідливі наші хлопці. Сучасний бій вимагає використання всіх можливих засобів та тактичних прийомів. Застосовуючи передові системи навчання ми переможемо ворога якістю та збережемо якомога більше життів наших побратимів. Дякую вам за службу. Слава Україні!", - подякував начальник ЗОВА.
Набір у добровольчі формування триває:
🔹бульвар Центральний, 27;
🔹вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія наступу https://www.zoda.gov.ua/news/64589/juriy-malashko-pospilkuvavsya-z-kandidatami-do-dobrovolchih-brigad.html
Гвардія наступу https://fb.watch/i_XJmnpuJv/
«Азов» продовжує тримати рубежі на південному напрямку
Паралельно з цим готується до звільнення українських територій.
Наступ — саме те, на чому зараз концентруються усі сили та ресурси.
Набір рекрутів, підготовка добровольців, нарощення озброєння та техніки — «Азов» працює цілодобово не тільки на фронті, але і в тилу.
Приєднуйся до Гвардії наступу. Заповнюй анкету вже зараз на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звертайся до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Гвардія наступу: добровольчі бригади
В Україні триває набір до добровольчих бригад “Гвардії наступу”. Загалом формують 8 штурмових бригад метою яких є звільнення окупованих територій від ворога.
Нові підрозділи формують у Національній гвардії України:
🇺🇦«Червона калина»
🇺🇦«Азов»
🇺🇦«Буревій»
🇺🇦«Рубіж»
🇺🇦«Кара-Даг»
🇺🇦«Спартан»
Національна поліція набирає добровольців до воєнізованого підрозділу:
🇺🇦«Лють»
Повернути законні кордони та борони їх прагне Державна прикордонна служба України:
«Сталевий кордон»
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Гвардія Наступу: умови вступу
В Україні триває набір до добровольчих бригад «Гвардії наступу». Це 8 штурмових бригад метою яких буде звільнення окупованих територій України та закріплення кордонів на 1991 рік. У межах кампанії набирають виключно добровольців, які пройдуть спеціальне навчання від загартованих боями професіоналів.
Для вступу до добровольчої бригади кандидат має бути в першу чергу мотивованим. Після подачі заявки необхідно пройти співбесіду та військово-лікарську комісію. Окрім стандартних вимог для вступу на контракт – доброволець має бути повнолітнім, мінімум з базовою освітою, мати достатню фізичну підготовку та психологічну стабільність. Кожен підрозділ може висувати додаткові умови в залежності від потреб. До служби не буде допущено осіб, які мають судимості.
Доєднатися до Гвардії наступу можна, подавши анкету на сайті http://storm.mvs.gov.ua/, або ж подати анкету через визначені Центри надання адміністративних послуг.
Отримати консультацію також можливо за телефоном гарячої лінії 080 010 00 20
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Час повертати своє. Приєднуйся до “Гвардії наступу”
Вмотивовані українці можуть обрати одну з 8-ми бригад. Їх сформували при Міністерстві внутрішніх справ України. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.
Аби посилити українські сили оборони саме у наступальних діях зі звільнення усіх окупованих територій високомотивованими воїнами, держава розпочала національну кампанію з рекрутингу.
Комплектування цих бригад ґрунтується саме на наборі високомотивованих кадрів. Головний фокус – на особистостях. На людях, які здатні самостійно ухвалювати рішення, мотивованих звільняти українську землю та наших людей.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Гвардія наступу: обери свою бригаду
По всій країні триває запис до лав добровольчих штурмових бригад. Загалом формують 8 штурмових бригад об’єднаних спільним завданням – звільнити наші землі від ворога.
Отже, що відомо про цілі та ідеї кожної з 6 бригад Національної гвардії, бригади Держприкордонслужби та бригади від Національної поліції.
Ворог тлітиме від червоного полум’я калини. Бригада «Червона калина» братиме участь у наступальних операціях на сході України.
Для тих, чия воля міцніша ніж сталь, нескорених патріотів України, шлях до батальйону «Азов».
Щоб знести ворога зі свого шляху та очистити від них наші землі створено бригаду «Буревій». Добровольці потраплять під керівництво досвідчених військових 1-шої Президентської бригади оперативного призначення.
Один з варіантів долучитися до учасників боїв за Гостомельський аеропорт, Ірпінь, Рубіжне – добровольчого підрозділу Національної гвардії України «Рубіж». Його бійці чиститимуть українську землю від ворогів.
Готуємося підняти прапор над Кримом разом з бригадою «Кара-Даг». Добровольці цього підрозділу повертатимуть окупований український півострів.
Бійці що тримали оборону Харкова та поєднані духом наступу – солдати бригади «Спартан». Нині до команди міцних і витривалих воїнів запрошують добровольців.
Також бригади створюють і у Державній прикордонній службі та Нацполіції:
Вольовим і вмотивованим – шлях до лав воєнізованого підрозділу Нацполіції «Лють». До складу бригади вже входять поліцейські, загартовані війною.
І сталеві люди, які не знають страху та бажають боронити державний рубіж можуть стати до лав бригади «Сталевий кордон». Задача підрозділу – посилити оборону й захист країни.
Добровольцям проведуть курси по тактичній медицині та підготують до бойових дій. Кожен боєць отримає якісне озброєння, техніку та стане частиною історичних подій.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
ГВАРДІЯ НАСТУПУ: СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДОБРОВОЛЬЦЯМ В Україні триває набір добровольців до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони допоможуть у звільненні наших територій від ворога.
Набір мотивованих патріотів України до лав добровольчих батальйонів «Гвардії наступу» дозволить сформувати високоефективні підрозділи для звільнення територій України від ворога. Ця ініціатива не є продовженням мобілізації.
Добровольцям пропонують контрактну форму проходження служби в обраних підрозділах.
Охочим вступити до штурмових бригад «Гвардії наступу» передбачені такі ж соціальні гарантії, як і військовослужбовцям Збройних сил. Йдеться про відповідне грошове забезпечення, безоплатні медичні послуги та інші соціальні пільги. Кожен доброволець у складі «Гвардії наступу» отримає:
можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби — безплатно або пільгово;
щорічну відпустку, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
крім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби;
право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Долучайся до Гвардії Наступу, стань тим, хто звільнить Україну!
Минулого року у цей день у Запоріжжі сотні містян та гостей обласного центру розгорнули величезний державний стяг, який прибув з Маріуполя. Напередодні Президент України зазначив: “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”. З тремтінням у серці запоріжці тримали тоді синьо-жовтий прапор. Минулорічний Потяг Єднання прямував через Запоріжжі і наш Бердянськ, який нині в окупації.
Цьогоріч ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повномасштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч і продовжують йти до своєї спільної мети - вибити ворога з рідної землі. У єдності наша сила і перемога.
Тож сьогодні – чудова нагода нагадати собі і тим українцям, які зараз в окупації переживають нелегкі часи чекаючи звільнення, що ми разом.
Задля безпеки на це день не заплановано масштабних заходів, але просимо усіх жителів нашої області вдома, у сімейному колі, або у трудових колективах, серед друзів і колег підтримати дух свята символами нашої державності та культури: вишиванкою, українською хусткою, синьо-жовтою стрічкою, зображенням тризубу. Гарним дописом у соціальних мережах. Хай майорить у рідних кольорах сьогодні Україна для тих, хто бореться за кожен клаптик української землі, для тих, хто чекає повернення у рідну домівку, для тих, хто зараз не може відкрито розгорнути державний прапор у себе вдома, але чекає на ЗСУ.
У 2022 році в кожній точці нашої держави підняли український прапор, а сьогодні хай він замайорить у всіх куточках планети.
Гвардія Наступу: умови вступу
В Україні триває набір до добровольчих бригад «Гвардії наступу». Це 8 штурмових бригад метою яких буде звільнення окупованих територій України та закріплення кордонів на 1991 рік. У межах кампанії набирають виключно добровольців, які пройдуть спеціальне навчання від загартованих боями професіоналів.
Для вступу до добровольчої бригади кандидат має бути в першу чергу мотивованим. Після подачі заявки необхідно пройти співбесіду та військово-лікарську комісію. Окрім стандартних вимог для вступу на контракт – доброволець має бути повнолітнім, мінімум з базовою освітою, мати достатню фізичну підготовку та психологічну стабільність. Кожен підрозділ може висувати додаткові умови в залежності від потреб. До служби не буде допущено осіб, які мають судимості.
Доєднатися до Гвардії наступу можна, подавши анкету на сайті http://storm.mvs.gov.ua/, або ж подати анкету через визначені Центри надання адміністративних послуг.
Отримати консультацію також можливо за телефоном гарячої лінії 080 010 00 20
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Час повертати своє. Приєднуйся до “Гвардії наступу”
Вмотивовані українці можуть обрати одну з 8-ми бригад. Їх сформували при Міністерстві внутрішніх справ України. Це бригади Національної гвардії, Національної поліції та Державної прикордонної служби.
Аби посилити українські сили оборони саме у наступальних діях зі звільнення усіх окупованих територій високомотивованими воїнами, держава розпочала національну кампанію з рекрутингу.
Комплектування цих бригад ґрунтується саме на наборі високомотивованих кадрів. Головний фокус – на особистостях. На людях, які здатні самостійно ухвалювати рішення, мотивованих звільняти українську землю та наших людей.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Гвардія наступу: обери свою бригаду
По всій країні триває запис до лав добровольчих штурмових бригад. Загалом формують 8 штурмових бригад об’єднаних спільним завданням – звільнити наші землі від ворога.
Отже, що відомо про цілі та ідеї кожної з 6 бригад Національної гвардії, бригади Держприкордонслужби та бригади від Національної поліції.
Ворог тлітиме від червоного полум’я калини. Бригада «Червона калина» братиме участь у наступальних операціях на сході України.
Для тих, чия воля міцніша ніж сталь, нескорених патріотів України, шлях до батальйону «Азов».
Щоб знести ворога зі свого шляху та очистити від них наші землі створено бригаду «Буревій». Добровольці потраплять під керівництво досвідчених військових 1-шої Президентської бригади оперативного призначення.
Один з варіантів долучитися до учасників боїв за Гостомельський аеропорт, Ірпінь, Рубіжне – добровольчого підрозділу Національної гвардії України «Рубіж». Його бійці чиститимуть українську землю від ворогів.
Готуємося підняти прапор над Кримом разом з бригадою «Кара-Даг». Добровольці цього підрозділу повертатимуть окупований український півострів.
Бійці що тримали оборону Харкова та поєднані духом наступу – солдати бригади «Спартан». Нині до команди міцних і витривалих воїнів запрошують добровольців.
Також бригади створюють і у Державній прикордонній службі та Нацполіції:
Вольовим і вмотивованим – шлях до лав воєнізованого підрозділу Нацполіції «Лють». До складу бригади вже входять поліцейські, загартовані війною.
І сталеві люди, які не знають страху та бажають боронити державний рубіж можуть стати до лав бригади «Сталевий кордон». Задача підрозділу – посилити оборону й захист країни.
Добровольцям проведуть курси по тактичній медицині та підготують до бойових дій. Кожен боєць отримає якісне озброєння, техніку та стане частиною історичних подій.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
ГВАРДІЯ НАСТУПУ: СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ ДОБРОВОЛЬЦЯМ В Україні триває набір добровольців до 8 бригад «Гвардії наступу»: «Сталевий кордон», «Червона калина», «Лють», «Рубіж», «Спартан», «Кара-Даг», «Буревій», «Азов». Вони допоможуть у звільненні наших територій від ворога.
Набір мотивованих патріотів України до лав добровольчих батальйонів «Гвардії наступу» дозволить сформувати високоефективні підрозділи для звільнення територій України від ворога. Ця ініціатива не є продовженням мобілізації.
Добровольцям пропонують контрактну форму проходження служби в обраних підрозділах.
Охочим вступити до штурмових бригад «Гвардії наступу» передбачені такі ж соціальні гарантії, як і військовослужбовцям Збройних сил. Йдеться про відповідне грошове забезпечення, безоплатні медичні послуги та інші соціальні пільги. Кожен доброволець у складі «Гвардії наступу» отримає:
можливість здобувати вищу освіту у військових вишах під час служби — безплатно або пільгово;
щорічну відпустку, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги років;
крім загального страхового стажу, служба зараховується до стажу державної служби;
право на пенсію після 25 років календарної служби, зокрема й за змішаним з цивільним стажем.
Долучитися до «Гвардії Наступу» можна заповнивши заявку на сайті storm.mvs.gov.ua або звернувшись до ЦНАПу щодня з 9 до 19.
У Запорізькій області працюють 2 ЦНАПи, у яких представники НГУ, ДПСУ та НПУ можуть відповісти на запитання та допомогти визначитись з підрозділом:
Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27;
Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Долучайся до Гвардії Наступу, стань тим, хто звільнить Україну!
Минулого року у цей день у Запоріжжі сотні містян та гостей обласного центру розгорнули величезний державний стяг, який прибув з Маріуполя. Напередодні Президент України зазначив: “Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його Днем єднання”. З тремтінням у серці запоріжці тримали тоді синьо-жовтий прапор. Минулорічний Потяг Єднання прямував через Запоріжжі і наш Бердянськ, який нині в окупації.
Цьогоріч ми як ніколи розуміємо і відчуваємо справжній зміст цього свята. Це не історії з книжок, це наша реальність. З перших днів повномасштабного вторгнення українці стали пліч-о-пліч і продовжують йти до своєї спільної мети - вибити ворога з рідної землі. У єдності наша сила і перемога.
Тож сьогодні – чудова нагода нагадати собі і тим українцям, які зараз в окупації переживають нелегкі часи чекаючи звільнення, що ми разом.
Задля безпеки на це день не заплановано масштабних заходів, але просимо усіх жителів нашої області вдома, у сімейному колі, або у трудових колективах, серед друзів і колег підтримати дух свята символами нашої державності та культури: вишиванкою, українською хусткою, синьо-жовтою стрічкою, зображенням тризубу. Гарним дописом у соціальних мережах. Хай майорить у рідних кольорах сьогодні Україна для тих, хто бореться за кожен клаптик української землі, для тих, хто чекає повернення у рідну домівку, для тих, хто зараз не може відкрито розгорнути державний прапор у себе вдома, але чекає на ЗСУ.
У 2022 році в кожній точці нашої держави підняли український прапор, а сьогодні хай він замайорить у всіх куточках планети.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НГУ “Спартан”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади НГУ “Спартан”.
Від початку повномасштабної військовоі aгpecії російської федерації проти Украіни особовий склад військової частини під керівництвом полковника Олександра Півненка дав гідну відсіч спробам противника прорватися до міста Харкова, брав участь в операціі зі звільнення Малоі Рогані, Циркунів та Кутузівки. У взаємодіі з підрозділами Збройних Сил Украіни продовжує мужньо боронити місто Харків, Харківську та частину Луганськоі областей, утримує позиції в районі Торецька Донецькоі області.
У ході боїв бригадою знищено значну кількість живої сили та військової техніки агресора, зокрема 4 танки противника на об’ізніи дорозі під Харковом в перший день оборони та літак СУ-25, пілота якого було затримано. Було також ліквідовано до 2-х рот живоі сили росіян, знищено 2 ворожі танки, 8 БМП, 2 установки ЗУ-23-2, 22 одиниці автомобільноі техніки та реактивну систему залпового вогню.
Об нас ламається ворог! Вступай і наступай. Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НГУ “Буревій”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади НГУ “Буревій”.
З 24 лютого 2022 року особовии склад віиськовоі частини виконує завдання в складі угрупування сил оборони міста Києва, охороняючи важливі державні об’єкти та об’єкти інфраструктури. Батальионна-тактична група заиняла батальионнии раион оборони на зовнішньому рубежі оборони міста Києва в Чернігівськіи області.
Особовии склад бригади залучався для оборонних діи в містах Сєвєродонецьк та Лисичанськ Луганськоі області та по теперішніи час виконуює завдання в місті Бахмут Донецькоі області.
Буревій розшировуєься як бригада утилізації російських військових. І ця буря йде на ворогів, вступай і наступай! Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади ДПСУ “Сталевий кордон”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади ДПСУ “Сталевий кордон”. 15-й мобільний прикордонний загін створений як підрозділ нового зразка.
Його структура, система управління та навчання побудовані з урахуванням викликів, які стоять перед Україною. Основу заклали підрозділи Державної прикордонної служби, що виконували завдання в районі бойових дій на сході нашої держави і які мужньо протистояли російським агресорам.
В рядах підрозділу воїни, які першими зустріли ворога на кордоні, боронили Азовсталь, знаходилися на лінії оборони на Лиманському та Бахмутському напрямках, захищали держрубіж з країною-агресором. Для виконання завдань мобільний прикордонний загін на озброєнні має протитанкові та артилерійські розрахунки, групи аеророзвідки та розрахунки ПЗРК. Його завдання – посилити оборону та захист нашої держави, укріпити кордон України, адже прикордонники перші на держрубежі та є невід’ємною складовою Сил оборони країни.
Перші на кордоні, перші в наступі. Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НПУ “Лють”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади Національної поліції України “Лють”.
Об’єднана штурмова бригада “Лють” – це воєнізований підрозділ поліції нового зразка. Її бійці – вольові та вмотивовані воїни, готові захищати Україну і нищити ворога на всіх фронтах. Долучайся і перетворюй свою лють на зброю!
Полки спеціального призначення «Сафарі» та «Цунамі», батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова» - підрозділи поліції, яких об’єднала «Лють». Це – бійці, які виконували бойові завдання на Київщині, Запорізькому, Харківському, Херсонському і Донецькому напрямках. Буча, Ірпінь, Херсон, Лисичанськ, Сєвєродонецьк, Ямпіль і Бахмут – міста, які загартували бойовий дух кожного нашого воїна. Бригада «Лють» - це два штурмові полки, батальйон особливого призначення, артилерійський полк і рота спеціальних операцій.
Відсіч та стримування збройної агресії проти України, проведення штурмових дій, знешкодження диверсійно-розвідувальних груп і незаконних збройних формувань ворога, аеророзвідка, виявлення позицій ворога та знищення противника – основні завдання Об’єднаної штурмової бригади “Лють”.
Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔷Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
🇺🇦 Сайт ЗОВА 🇺🇦 | Facebook ЗОВА 🇺🇦 | YouTube ЗОВА
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НГУ “Рубіж”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади НГУ “Рубіж”.
24 лютого 2022 року ротна тактична група бригади першою прииняла біи з росіиськими спецпризначенцями в раионі аеропорту «Антонов» (Гостомель), що відіграло важливу роль в обороні столиці. Бійці бригади не дозволили окупантам розгорнути основні сили в безпосередніи близькості до Києва. Тоді було знищено п’ять та пошкоджено один росіиськии гелікоптер, а також знищено близько роти особового складу противника. Протягом березня 2022 року ротна тактична група бригади відзначилася у боях в раионі населених пунктів Ірпінь, Гута Межигірська та Мощун, завдавши відчутних втрат ворогу. Бійці брали участь в боях за Рубіжне.
Воіни бригади стіико захищали Сєвєродонецьк поки иого не було зруиновано росіиською авіацією та артилерією. У ході боиових діи силами батальионноі тактичноі групи бригади було завдано значних втрат противнику: знищено понад 300 одиниць броньованоі техніки, зокрема 240 мм САУ «Тюльпан», ліквідовано понад 1000 загарбників та поранено біля 1300 окупантів.
Приєднуйся, бо ми повертаємо законні рубежі країни! Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔷Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НГУ “Червона калина”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади НГУ “Червона калина”.
Червона калина – це червоне полум’я наступу. З перших днів повномасштабного вторгнення підрозділи віиськовоі частини заиняли визначені позиціі з оборони столиці Украіни та не допустили спроби прориву противника до Києва, розбили колону росіиськоі арміі біля селища Бузова. З червня 2022 року підрозділи полку у складі зведеноі батальионноі групи в оперативно-тактичному угрупуванні «Північ» оперативно-стратегічного угрупування віиськ «Хортиця» брали участь у боиових діях у населених пунктах Сєверодонецьк, Лисичанськ та Білогорівка Луганськоі області, Спірне та Верхньокам'янське Донецькоі області, проявляючи стіикість і рішучість, даючи гідну відсіч загарбникам.
Вступай і наступай! Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
Гвардія Наступу: долучайся до бригади НГУ “Азов”
Сучасна історія України пишеться зараз. Не спостерігай, дій! Заповнюй анкету добровольця і долучайся до штурмових бригад МВС, які звільнятимуть місто Донецьк, Луганськ та інші окуповані території разом з Кримом.
Ти сам обираєш бригаду та напрям наступу і гарантовано потрапляєш до однодумців. Захищай країну та своїх рідних, ставай добровольцем! Долучайся до бригади НГУ “Азов”. Легендарний підрозділ, який під час російського вторгнення в Україну 2022 року став осередком оборони міста Маріуполь і надалі героїчно утримував комбінат "Азовсталь".
«Азов» звільняв Маріуполь у червні 2014 року, брав участь в боях під Іловайськом, обороняв Маріуполь з кінця серпня 2014 року, здійснював наступ на Широкине у лютому 2015 року, виконував завдання в районі проведення АТО (пізніше ООС). Силами підрозділу проведено успішну Павлопіль-Широкінську операцію у 2015 році, виконано низку успішних бойових завдань у районі Світлодарської дуги.
Подавати заявки можна онлайн, заповнивши анкету на сайті storm.mvs.gov.ua.
Інший варіант – звернутися до одного з Центрів надання адмінпослуг в обласному центрі:
🔹Вознесенівський (Центральний) Центр надання адміністративних послуг м. Запоріжжя – бульвар Центральний, 27
🔹Територіальний підрозділ Центру надання адміністративних послуг м. Запоріжжя по Хортицькому району – вул. Світла, 2/просп. Інженера Преображенського, 1.
23 та 24 січня 2023 з 9-00 до 13-00 запрошуємо мешканців смт. Новомиколаївка та с. Михайлівське для отримання гуманітарної допомоги пенсіонерам від 70 років у приміщенні селищної ради (Космічна, 3). При собі мати паспорт.